Darlington Championship Show 2005

18 September 2005
Judge: Mrs R Ayris (Ibstock)

BOB CH CASWELL CLASSIC TRI (Mrs J Scovell)
BP TIJUANA VICTORIA (Mrs E Cochrane)

DCC CH CASWELL CLASSIC TRI (Mrs J Scovell)
RDCC TAWZAN DO IT LIKE DUDLEY (Mr S F & Mrs A Stevens)
BCC FEORLIG ZWEET SENSATION (Miss K F Miller)
RBCC AMICAE SPIRIT (Miss A Mason)
BVet SHAMAL MYSTIQUE (Mr P L & Mrs C A Hancocks)

Veteran Dog (4 Entries, 0 absent)
1st Shamal Mystique (Mr P L & Mrs C A Hancocks)
2nd Pyatshaw White Heat (Mrs A MacGregor)
3rd Invergarick Conquestador (Mrs P Wilson)
Res Cavillon Qu’il Fait Beau (Mrs M & Mr B Cochrane)

Minor Puppy Dog (4 Entries, 0 absent)
1st Calajoy Robbie MacFluff (Mrs J Joyce)
2nd Pinelan High On Style At Kingshaven (Mr R & Mrs J Banfield)
3rd Raceburns Rigsby At Brollyanna (Mrs A Walker)
Res Kirkchase Loved Regardless By Papplewick (Mr J P Munroe & Dr R B Olding)
VHC Harlesyke Bobby Dazzler (Mrs M L Duggan)

Puppy Dog (6 Entries, 1 absent)
1st Temelora Just Magic (Mesdames S Morrell & T Teague)
2nd Diquest Fairy Edition of Julesville (Mr N & Mrs J Blythin)
3rd Collness Rory Gory (Mrs T Collins)
Res Lynflyer American Spirit (Hector & Woodrow)
VHC Abbeyton Sunshine Boy (Mrs A Fraser)

Junior Dog (14 Entries, 1 absent)
1st Tawzan Do It Like Dudley (Mr S F & Mrs A Stevens)
2nd Tutyak Willie Wonka (Mrs E Cochrane)
3rd Volpecula Art Deco (Ms E B Patrick)
Res Temelora Storm Petrel (Mesdames S Morrell & T Teague)
VHC Sunshoo Imawhite Diamond By Belvane (Mr & Mrs W A Richardson)

Yearling Dog (4 Entries, 0 absent)
1st Glasafon Succession (Mrs J I Leverett)
2nd Invergarick Make-No-Mistake
3rd Blairancoes Merrygoround of Delphlands (Miss M J Moss)
Res Jaroma The Highlander (Mr J A & Mrs P J Robins)

Post Graduate Dog (18 Entries, 1 absent)
1st Volpecula Vanity’s Mirror (Ms E B Patrick)
2nd Tawzan the Pick Pocket at Tussalud (Mrs V E Cotton)
3rd Lynflyer Harry Zona (Mrs L A Woodrow)
Res Kazkell Definately Dreamin (Mrs K Maskell)
VHC Novastar Sahara Gold (Mr J A Edson & Miss J E Marshall)

Limit Dog (7 Entries, 0 absent)
1st Jhanakia Royal Highlander JW (Mrs J Thompson & Mrs S Austin)
2nd Larvik The Xplorer of Cheryldene (Imp) (Miss C E & Mrs D Lockett)
3rd Southanning Top Hat (Mr S W & Mrs J V Foote)
Res Feorlig Zweet Spirit (Miss K F Miller)
VHC Macstrak Minuet JW Sh.CM (Mrs M Verity)

Open Dog (5 Entries, 1 absent)
1st Ch Caswell Classic Tri (Mrs J Scovell)
2nd Jaylan Jay Amastunner JW (Mrs J MacKay)
3rd Jhanakia Oliver’s Story JW (Mrs J Thompson & Mrs S Austin)
Res Meerwings Blowin In The Wind (Mrs L Lees)

Veteran Bitch (1 Entries, 0 absent)
1st Longcrags Sassie Dannsa (Mrs M Macdonald|)

Minor Puppy Bitch (8 Entries, 1 absent)
1st Gennasus Make Believe (Mrs S Gray)
2nd Southanning Solo Story (Mr S W & Mrs J V Foote)
3rd Ablazzor Christmas Cracker At Lynflyer (Mrs L A Woodrow)
Res Calajoy Ebony As Winter (Mrs J Joyce)
VHC Raceburns Sweet Breeze (Mrs L Lees)

Puppy Bitch (14 Entries, 4 absent)
1st Tijuana Victoria (Mrs E Cochrane)
2nd Abbeyton Summer Sun (Mrs J P Savage)
3rd Farleysbane Rowetta (Mr I & Mrs S Victor & Miss E McLaughlin)
Res Chriskadu Hidden Treasure (Miss C Pougher)
VHC Imago Carrie On Honeybun (Mrs A Goodwin)

Junior Bitch (10 Entries, 3 absent)
1st Invergarick Modern Milly (Mrs P Wilson)
2nd Gleniren Starlight Kisses (Mrs I & Mr G Robb)
3rd Bodebi Succesive Jean (Messrs J W & G Turner)
Res Jaroma Highland Whisper at Jhanakia (Mrs J Thompson & Mrs S Austin)
VHC Beverston Moulin Rouge (Mrs K D Peters)

Yearling Bitch (5 Entries, 1 absent)
1st Tutyak Gina G (Mrs E Cochrane)
2nd Invergarick Moularouge (Mrs P Wilson)
3rd Cheryldene Nouvelle Fleur De Basilbrooke (Ms J I Hanson)
Res Kazim Mountain Maid at Herumen NAF TAF (Mrs E E & Mr N R Clayton)

Post Graduate Bitch (16 Entries, 3 absent)
1st Amicae Spirit (Miss A Mason)
2nd Tawzan Eva Ellaine (Mr S F & Mrs A Stevens)
3rd Ringlands Sapphire of Bodebi (Messrs J W & G Turner)
Res Amicae Hidden Chance (Mrs M Whitehill)
VHC Caswell Fairystory (Mr P L & Mrs C A Hancocks)

Limit Bitch (15 Entries, 2 absent)
1st Feorlig Zweet Sensation (Miss K F Miller)
2nd Bonifee Madmoiselle Mimi at Dourhu (Mrs M & Miss A Whipps)
3rd Marshlea Lady Emma (Mrs E Needham)
Res Rayol Jasmena of Chriskadu JW (Miss C Pougher)
VHC Collness Little White Dove (Mrs T Collins)

Open Bitch (9 Entries, 0 absent)
1st Ch Gleniren Scarlet Signature (Mrs I & Mr G Robb)
2nd Adnamashan As-Cute-As-A (Mr & Mrs R J Skelton)
3rd Ch Serenglade Satanya For Temelora (Mesdames S Morrell & T Teague)
Res Farleysbane Unsung Melody at Kingshaven (Mr R & Mrs J Banfield)
VHC Jhanakia Highland Breeze (Mrs J Thompson & Mrs S Austin)